شانس!

نمیدونم شماهم دیدین یا شنیدین از شرایط دختر هایی که مجبور به انتخاب دانشگاهی دور از شهرشون برای ادامه تحصیل میشن یا نه! منم خیلی درگیر این موضوع نبودم تا امروز که چند ساعتی از زندگی یکی از اون هارو به چشم دیدم و احساس کردم باید بخاطر شرایط وحشتناک این آدم ها حرفی بزنم، حتی در همین کنج کوچیک دلم.

امروز فهمیدم چرا باید برچسب نامردیو روی پیشونیه خیلی از آدمایی که پشت میزهای ریاست این مملکت لعنتی نشسته اند، داغ زد.

امروز دختری رو میدیدم که از یه شهر کوچیک به امید گرفتن یه مدرک یا چمیدونم هر چی، اومده به این شهر لعنتی تا استادو دانشجو و راننده تاکسیو صاحب سوپر مارکتو غیره، نه به عنوان یه دانشجو یا حتی یه آدم، که بهش به عنوان یه شانس نگاه کنند! که راحتو بی دردسر میشه مجبور به هر رابطه ای کرد.

کلاغ پیر امروز بیشتر از همه از خودش خجالت کشید، چون ایستادو فقط نگاه کرد...

/ 14 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

زنان با همه سادگی که دارن یه شامه قوی دارن و اون اینکه متوجه سوء نیت جنس مخالفشون میشن . البته بعضی استثنایات هست که به اون کاری نداریم .اما در مجموع گاهی زنان خودشون و به سادگی میزنند .بازم به اون استثنایات کاری ندارم[گل]

آلیس

من اومدم نظرمو در این مورد بنویسم و دیدم که بازم دارم کتاب مینویسم و تازه بازم کلی حرف دیگه دارم که بزنم !! به خاطر همین پاکش کردم که خلاصه کنم! 1. شاید بهتر بود برین جلو و چار تا فحش بارشون کنین تا اونام با ننگ کاری که میکنن مواجه بشن و شاید خجالت بکشن از این به بعد. چون خیلیاشون نمیدونن چه غلطی میکنن. 2. ما دخترا همه جا حتی تو شهر خودمون، حتی تو شهرای بزرگ و مذهبی (مثل شهر من) همین مشکل رو داریم و این ربطی به دانشگاه نداره. 3. از دست مسئولین در این مورد خاص کار زیادی برنمیاد جز تلاش در فرهنگسازی. بیشترش به گردن مردممون و به طور ویژه مردانمون هست. 4. خود خانوما هم گاهی بیشتر از بقیه به خودشون ظلم میکنن چون که اصلا حقوق خودشون رو نمیشناسن و همین هم جنس های ما هستن که با دیدگاه های بعضاً احمقانه شون خودشون و مارو محدودتر و آسیب پذیرتر میکنن. خلاصه کردیم :دی

میس مهندس

من حس اون دختر رو درک میکنم ... چند روز پیش تو یک اداره ... مردی که حتی از موهای سفیدش خجالت نکشید به من به چشم همون شانس نگاه کرد ... اگر جلوی دوربین نبودم قطعا یک تف مینداختم تو صورتش ... از اونروز هرشب کابوسش رو میبینم

اذرین

من با نظر مریم موافقم... من قبول دارم که این روزها ، اقایون واقعا برای ایجاد حس عدم امنیت برای خانم ها سنگ تمام می گذارند : / ..ولی اولین چیزی که ما توی این دنیا از کودکی یاد می گیریم اینه که از خودمون و جسممون و روحمون محافظت کنیم! ..تهرانی و شهرستانی و زرنگ و ساده هم نداره>...یعنی کسی توی این دنیا هست که این چیزا رو ندونه؟؟؟>.من فکر می کنم اون دختر به خاطر دلایل دیگر که مهمترینشون فقر باید باشه به این بدبختی تن داده!..که البته اونهم میشه گفت از سادگیش بوده!(همون نظر شما)

میس مهندس

دقیقا زانو های کی؟ میخواستم بپسندم ... گفتم باز فکر نکنی دوست دارم بمیری [نیشخند]

baran.m

من دوست دارم لایک کنم...ولی میترسم!!! آخه جمله تون "مردنه"[دلشکسته][گل] (کلا میام اینجا با استرس نظر میذارم یا اینکه لایک میکنم)

آلیس

در مورد 1. با شما کاملا و قطعا مخالفم! ممکنه یک آفریقایی جلوی من بمیره و من بگم خب فوقش من اینو نجات دادم بقیه شون چی؟ همه شون دارن میمیرن دیگه که چی بشه من اینو نجات بدم!! شما فقط کافیه یکی از این ارازل رو از کارش پشیمون کنی، بهشون بفهمونی که اگه دختر ضعیف آفریده شد هنوز هستند مردان با غیرتی در همین سرزمین که نمیذارن هر کسی بهشون تعرض کنه!! هر کی در حد توانش باید به مملکتش کمک کنه دوست عزیز! حالا قرار نیست شما یه حرکت بزنی و همۀ خانوما رو نجات بدی. و در مورد اینکه فرمودید براشون مهم نیست. حتی این ارازل خیلیاشون نگران آبروشون هستن. پس چرا به خانومی که شوهرش همراهشه تعرض نمیکنن؟؟ شما حداقل میتونستی اونجا نقش شوهر اون دختر رو بازی کنی یا نقش داداشش رو. البته و صد البته اگر اون دختر خودش خواهان اون وضع نباشه باید جلو رفت وگرنه بدتر میشه اوضاع. من نمیخوام مؤاخذه تون کنما شما اونقدر با وجدان هستید که خودتون گفتید از خودتون خجالت میکشید. میخواستم یه راهکار بدم که بار بعد دیگه از خودتون خجالت نکشید.

زهرا.ش

من بیشتر به فکر دخترایی هستم که با قوانین تبعیض آمیز شانس تحصیل تو دانشگاه های خوب کشور رو از دست می دن!

oldcrow

هه! تو خوددا نیگر دار نیمیخواد از باقیه ایراد بیگیری